top of page
 
 
Az IBF Bujutsu-kai Kenshin-ryú Távol-keleti Harcművészetek Egyesületének alapítója Szabó András 8. danos nagymester, aki már több mint 30 éve gyakorol és tanít Magyarországon. A japán eredetű név jelentése "harci technikák iskolája, bölcset, bölcsességet követÅ‘k stílusirányzata", amely híven tükrözi az Egyesület célját.
 

A stílust jelenleg számos feketeöves mester képviseli, akik az egész ország területén tartanak edzéseket, és kortól, nemtÅ‘l függetlenül várják egész évben a tanulni vágyó jelentkezÅ‘ket. 

 

A feketeövesek évente több mint 200 iskolai előadáson és testnevelés órán népszerűsítik a fiatalok körében a harcművészetet, az egészséges életmódot és a hagyományok tiszteletét. Civil szervezetekkel, önkormányzatokkal együttműködve tartunk látványos bemutatókat, valamint a keleti kultúrához, a japán kardhoz kapcsolódó képzőművészeti kiállításokat jótékonysági céllal.

Az Egyesület tagja az International Budo Federation (IBF) nevű, több mint 20 országban jelen lévÅ‘ nemzetközi szervezetnek, amely Európaszerte rendez nagyszabású küzdÅ‘sport versenyeket, bemutatókat és konferenciákat.

 

Ezen eseményeken stílusunk képviselÅ‘i versenybíróként, delegációként, és a bemutatók résztvevÅ‘iként vállalnak szerepet.  Az  Egyesület  2008-ban európabajnokságot, 2012-ben   pedig   kardkiállítással   egybekötött

világbajnokságot szervezett Magyarországon, mely eseményeken összesen mintegy 600 versenyzÅ‘ vett részt a világ minden tájáról.

 

Az Egyesület által létrehozott Harcművészek a Gyermekekért Alapítvány Ã©vek óta támogatja a rászorulókat, a karitatív szervezeteket és intézményeket, illetve a kiemelten hátrányos helyzetű társadalmi csoportokat.

Több évtizedes működésünk ideje alatt több ezer fiatalnak adtunk hitet, szeretetet és megértést. Harcművészeti stílusunkat (Bujutsu-kai Kenshin-ryú), és az Oktatási Minisztérium által is elismert hatékony pedagógiánkat több száz referencia igazolja.

Az EgyesületrÅ‘l bÅ‘vebben >>>    

bottom of page